Nassim Nicholas Taleb, „Czarny łabędź. Jak nieprzewidywalne zdarzenia rządzą naszym życiem” [FRAGMENT KSIĄŻKI]

"Jak nieprzewidywalne zdarzenia rządzą naszym życiem". Fragment książki online

Dlaczego nigdy nie powinieneś gonić ruszającego pociągu ani wierzyć codziennym gazetom? Co łączy wynalazek koła, zagładę Pompejów, krach na Wall Street, Harry’ego Pottera i Internet? Dlaczego wszyscy prognostycy są oszustami? Co miłośnicy Katarzyny Wielkiej mogą nam powiedzieć o prawdopodobieństwie? Przedstawiamy fragment bestsellerowej książki Nassima Nicholasa Taleba, który analizuje zjawisko Czarnych Łabędzi: niespodziewanych wydarzeń odciskających piętno na naszym życiu. Czy to będzie wybuch I wojny światowej, dojście Hitlera do władzy, zamachy z 11 września czy pandemia koronawirusa.

https://kultura.onet.pl/fragmenty-ksiazek/jak-nieprzewidywalne-zdarzenia-rzadza-naszym-zyciem-fragment-ksiazki-online/7qkhh4k

Song Hongbing – Wojna o pieniądz 5. Decydujące starcie

Wojna o pieniądz 5 - Song Hongbing Capitalbook

Song Hongbing to światowy ekspert w dziedzinie finansów, trafnie przewidział kryzys na amerykańskim rynku kredytów hipotecznych subprime w 2007 roku, a także gospodarcze tsunami, które nadeszło w roku kolejnym. Obecnie pełni funkcje: szefa ośrodka badawczego Global Finance Research Institute, głównego redaktora magazynu „Global Finance”, pierwszego strategicznego eksperta finansowego grupy Hong Yuan Securities Company Ltd., a także profesora wykładającego gościnnie na wielu chińskich uczelniach. W latach 1994-2007 mieszkał i pracował w Stanach Zjednoczonych, do ojczyzny powrócił w 2008 roku. Liczące się na rynku korporacje zatrudniają go w charakterze konsultanta finansowego, bierze też udział w przygotowywaniu emisji papierów wartościowych. W lipcu 2009 roku uczestniczył w pracach na rzecz China Center for International Educational Exchange (Chińskiego Centrum Międzynarodowej Wymiany Ekonomicznej, CCIEE), organizując światowy szczyt think tanków; z sukcesem przewodniczył forum poświęconemu bezpieczeństwu finansowemu.

https://multibook.pl/pl/p/Song-Hongbing-Wojna-o-pieniadz-5.-Decydujace-starcie/10969

„Wspomnienia się nie starzeją. Sopot – miasto i ludzie.” Recenzja książki – Wojciech Fułek

To książka o Sopocie, którego już nie ma, mieście z okruchów pamięci, z mgły, ze wspomnień – napisały we wstępie autorki, znane trójmiejskie dziennikarki. Dodałbym, że traktuje przede wszystkim o ludziach – niezwykle barwnych, nietuzinkowych, przede wszystkim artystach różnych specjalizacji, związanych nie tylko z Sopotem.

https://esopot.pl/pl/14_kultura/4384_-wspomnienia-sie-nie-starzeja-sopot—miasto-i-ludzie-recenzja-ksiazki—wojciech-fulek.html#